Vätternrundan 2018

Hej cyklist! Nu kan du anmäla dig till Ride of Hopes Vätterundangrupper 300 km och Tjej- & Halvvättern 2018.

I år anmäler du dig direkt till gruppledarna (se listan nedan med kontaktuppgifter). Det är först till kvarn på platserna.

OBS: 24:e oktober är sista anmälningsdatum för Vätternrundan 300 km.
OBS: 28:e februari är sista anmälningsdatum för Tjej- och Halvvättern.

Grupperna 2018

Starttid: 03:14, SUB 12/13

Ledare: Lin Backlund.
Antal platser i gruppen: 20 OBS: FULLBOKAD GRUPP
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar Lin på: lb0739959805@gmail.com

 

Starttid 03:14, SUB 12/14
Ledare: Leif Severin
Antal platser i gruppen: 20
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: leif.severin@live.se

 

Starttid: 04.14, SUB 10
Ledare: Håkan Backlund
Antal platser i gruppen: 20 OBS: FULLBOKAD GRUPP
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: hb.0709482344@gmail.com

 

Starttid:04.44, SUB 11
Ledare: Johan Österberg och Mats Hagestad
Platser i gruppen: 20
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: josterbe@parker.com

 

Starttid:04.44, SUB 10.15

Ledare: Magnus Erlandsson och Henrik Swerlander
Platser i gruppen: 20 OBS: FULLBOKAD
Vår cykeltid planeras till 9:30, dvs 31,4 km/h i snitt.
3 st depåstopp a 10 min samt 3x5 min kortare stopp längs banan.
Totaltiden är 10:15 

Starttid: 05.14, SUB 10 (32 km/h i rullsnitt och tre stopp á 8 min)

Ledare: Patrik Larsson
Antal platser i gruppen: 20
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: patrik.larsson@officersforbundet.se


Starttid: 05:14, SUB 10
Ledare: Stefan Hjulfors
Antal platser i gruppen: 20 OBS: FULLBOKAD GRUPP
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: stefan.hjulfors@gmail.com

 

Starttid: 05:42, SUB 9

Ledare: André Hellqvist
Antal platser i gruppen: 20 OBS: FULLBOKAD GRUPP
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: hellqvist70@hotmail.com

 

Starttid: 06.16, SUB 9
Ledare: Ulrik Thelin
Antal platser i gruppen: 20
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: ulrik.thelin@gmail.com

Starttid: 06.16, SUB 9

Ledare: Håkan Liljeqvist
Antal platser i gruppen: 20 (OBS: 5 platser kvar)
Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: hakli76@gmail.com

 

Tjej- och Halvvättern 

 

TJEJVÄTTERN 9:e juni

 

 

Starttid: 08:26, SUB 4 (rullsnitt 27km/h, paus 15 min)

Ledare: Rebecca Fors

Antal platser i gruppen: 20

Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: rebecca.r.fors@gmail.com

 

 

HALVVÄTTERN 10:e juni

 

Starttid: 08:24, SUB 4,5

Ledare: Håkan Liljeqvist

Antal platser i gruppen: 20

Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: hakli76@gmail.com

 

Starttid: 08:24, SUB 4,5

Ledare: Christer Södereng

Antal platser i gruppen: 20

Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: christer.sodereng@gmail.com

 

Starttid: 08:26, SUB 5 (rullsnitt 32km/h, paus 8 min)

Ledare: Patrik Larsson

Antal platser i gruppen: 20

Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: patrik.larsson@officersforbundet.se

 

Starttid: 08:26, SUB 6


Ledare: Lasse Friberg
Antal platser i gruppen:
20

Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: lasse.friberg@lafrib.se

 

Starttid: 08:28, SUB 6 (rullsnitt 27km/h, paus 20 min)

Ledare: Rebecca Fors

Antal platser i gruppen: 20

Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: rebecca.fors@gmail.com

 

Starttid: 08:28

Ledare: Magnus Jonebring

Antal platser i gruppen: 20

Anmälan till gruppen görs genom att du mejlar: mjonebring@msn.com